Мегафон
емотивна комеморација

Хрватска се прости од Оливер: Целиот театар пееше во еден глас со солзи и аплауз кој траеше бескрајно (ФОТО+ВИДЕО)

Хрватска се прости од Оливер: Целиот театар пееше во еден глас со солзи и аплауз кој траеше бескрајно (ФОТО+ВИДЕО)

Во хрватскиот народен театар денеска се одржа комеморација по повод смртта на славниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ.

Во Хрватска денеска е национален ден на жалост, а по тој повод знамињата се на половина копје, а медиумите преку неговите песни се простуваат од легендата.

Целиот политички врв беше дел од комеморацијата, а меѓу нив беше и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ, како и премиерот Андреј Пленковиќ.

Меѓу многуте познати личности, забележани беа Северина со сопругот Игор, Џибони, Горан Каран и многу другихрватски естрадни уметници…

Пренесено од: Курир.мк