Мегафон

Холивудскиот продуцент си го одзеде животот скокајќи од 27-ми спрат

Холивудскиот продуцент си го одзеде животот скокајќи од 27-ми спрат
фото:„Getty Images“

Холивудскиот продуцент Стив Бинг почина на 56-годишна возраст, откако падна од 27-ми кат на зграда во Лос Анџелес, јави ТМЗ.

Според извештаите на медиумите, Бинг страдал од депресија и се самоубил. Ниту полицијата, ниту блиските на починатиот не ја потврдија оваа информација.

Бинг го финансираше „Поларниот експрес“ на Том Хенкс, „Фати го Картер“ со Силвестер Сталоне и документарецот на Мартин Скорсезе “Shine a light”.

Продуцентот имаше дете со британската актерка Елизабет Харли и поранешната тенисерка Лиза Бондер, а постојано го следеа и разни скандали.

фото:„Getty/Vince Bucci / Stringer“