Мегафон
Ново шоу во ТЛЗП

(ФОТО) Тијана повторно маестрална во ТЛЗП, дури и со незгода на сцената!

(ФОТО) Тијана повторно маестрална во ТЛЗП, дури и со незгода на сцената!

Во најновата епизода на популарното шоу Твоето лице звучи познато победи Мира Шкориќ, додека пак сцецијална гостинка во жирито беше Марија Шерифовиќ.

Овој пат Тијана Дапчевиќ имаше задача да ја имитира Беби Дол и сите ги потсети на омилените песни на Беби „Хајде да причамо од љубави“ и „Мустафа“.

-Мисалм дека Ткица беше одлична, ми беше голем комплимент и задоволство, имаше повеќе проби отколку јас во ова шоу од почетокот и мислам дека добро го направи тоа, кажа Беби Дол која прва ја прашаа за коментар од настапот на Тијана.

Жирито пак се надоврза дека гледачите можеби на забавена снимка ќе забележат каква незгода и се случи на Тијана, а она што беше забележливо е дека вториот костим кога ја пееше „Мустафа“ за малку не и падна.

Инаку, на својот Инстаргам Дапчевиќ напиша дека и било чест што ја имала улогата на Беби Дол и дека добила зелено светло да ја преработи „Мустафа“, која наедно и била омилена