Мегафон

Евровизија следната година во Израел- ова е победничката песна (ВИДЕО)

Евровизија следната година во Израел- ова е победничката песна (ВИДЕО)

Се одржа финалето на 63-тото издание на Евровизија во Лисабон, Португалија. Гламурозна сцена, четири прекрасни водителки, одлична публика, славење на различностите и многу талент ни подари годинава најголемото музичко натпреварување. Единствена сенка на Евровизија фрли скандалот за време на настапот на Велика Британија, кога маж викаше Нацисти додека пееше Битанката Сури.

На сцената видовме впечатливи настапи, многу енергија и завидни вокални способности на голем дел од натпреварувачите, а победата ја понесе претставничката на Израел Нета со песната „Toy“.

На второто место се најде Кипар, а на третото Австрија

извор:курир.мк