Некатегоризирано

Ѕвездата од филмовите за возрасни открива која грешка жените најчесто ја прават во текот на сексот

Ѕвездата од филмовите за возрасни открива која грешка жените најчесто ја прават во текот на сексот

Дејзи вели дека ни самата таа не користела лубриканти сè додека не почнала да работи во индустријата за филмови за возрасни, а сега не може да замисли секс без тоа.

Дејзи Морган е ѕвезда во филмновите за возрасни, а во интервју за „Whimn“ ја открила грешката која паровите најмногу ја прават во кревет.

Открила дека голема грешка е тоа што голем број од жените одбиваат да користат лубриканти па водењето љубов може да им биде непријатно поради отежната пенетриција. Исто така тоа може да предизвика иритација, а тоа не е чувството кое сакате да го имате додека водите љубов со вашиот партнер.

„Верувам дека постои чудна стигма која владее меѓу жените кои користат лубриканти – тоа е показател дека старееш. Погрешно! Без оглед на хормоните или влажноста, дополнителното “подмачкување“ никогаш не е лошо. Водењето љубов го прави попријатно“ – објаснила Дејзи.

Таа исто така истакнала дека постојат поголем број лубриканти па секоја жена може да си пронајде лубрикант по свој вкус, а според неа најубави се оние кои се направени на база на вода.

извор:точка.ком.мк