Мегафон

„Ране“ е најновата песна на Анастасија Ражнатовиќ од Дарко Димитров, која за само девет часа има милион прегледи(видео)

Младата пејачка и наследничка на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, изминатиот викенд ја промовираше својата втора песна насловена „Ране“,...
Мегафон

Илина Соколовска ниже успеси: „Малата принцеза“ во полуфинале на првенството на Германија во ритмичка гимнастика

Македонското девојче Илина Соколовска се пласира во полуфиналето на прврнството Германија во ритмичка гимнастика. Илина го освои третото...
Мегафон

Тамара нема да пее сама за Македонија на евровизиската сцена: Покрај Антониа Гиговска ќе ја придружува уште една вокална двојка

Евровизискиот тим кој во мај ќе ја претставува Македонија на сцената на „Евровизија“ во Тел Авив полека се комплетира. Во петокот,...
Мегафон

Преку програмите „Еразмус +“ организирана е теренска пракса и обука на кандидатите и наставниот кадар од приватниот центар за стручна обука „Академија Леонтиќ“ – Скопје

Дел од активностите на  ПРИВАТНИОТ ЦЕНТАР ЗА СТРУЧНА ОБУКА „АКАДЕМИЈА ЛЕОНТИЌ“ –СКОПЈЕ се подготовките на Европските проекти преку...