Радио Милева

Ме малтретира и по седум години од разводот: Гоца Тржан прозборе за поранешниот сопруг!

Ме малтретира и по седум години од разводот: Гоца Тржан прозборе за поранешниот сопруг!

Гоца Тржан е еден од најпопуларните поп пејачи во регионот и член во жирито во „Пинкови ѕвездички“.

Гоца беше во брак со Иван Маринковиќ со кого ја има ќерката Лена. Пејачката гостуваше во емисијата „Вечер со Тијана“ каде што прозбори за својот професионален и приватен живот.

Таа истакна дека бившиот сопруг ја малтеретира и по седум години развод и дека воопшто не се сеќава дека била во брак со Маринковиќ.

„Тој е во некое реално шоу и не престанува да ме малтретира и по сеудм години откако се разведовме. Тој престана да постои за нас, јас заборавив дека бев во брак со него. Кога ќе ме прашат новинарите за него, јас не знам што ме прашуваат. Тој се потруди да го избришеме од нашите животи, искрена е Гоца.

Инаку, пејачката е во брак со Раша Новаковиќ.

фото: принтскрин/јутуб

Останати вести од Радио Милева