Љубов и Секс

Мажите родени во овој хороскопски знак важат за најдобри љубовници

Мажите родени во овој хороскопски знак важат за најдобри љубовници

Кој хороскопски знак е најдобар во кревет? Верувале или не, не станува збор за Скорпиите.

Според новите статистики, мажите родени во знакот на Бик се најдобри во кревет. Тие се толку сензуални, што немаат конкуренција, пишува “Times of India“.

Страсни се, креативни и многу нежни. Не брзаат додека водат љубов и мислат на потребите на својата партнерка. Кај нив нема место за себичност.

Велат дека на Биковите им е поважно уживањето и задоволството на партнерката отколку нивното, бидејќи сексуално задоволена партнерка едноставно ги исполнува со чувство на гордост.

Прилично се многу издржливи, уживаат во секој момент минат во предигра, сакаат да го почувствуваат вистинскиот, природен мирис на жената. Најмногу уживаат во бакнување и галење по вратот. Со нив сексот е вистински спектакл.

Сексот со Бик е најголемо задоволство за секоја жена.