Радио Милева

Мартин од „Некст тајм“ и неговата девојка Андреа предизвикаа бура од коментари на социјалните мрежи, а причината беше важна и голема! (фото)

Мартин од „Некст тајм“ и неговата девојка Андреа предизвикаа бура од коментари на социјалните мрежи, а причината беше важна и голема! (фото)
фото:мартин филиповски/инстаграм

За разлика од неговиот брат Стефан, кој е резервиран за објавување детали од приватноста, особено откако е во врска со манекенката Маја Ристеска, Мартин од братското дуо „Некст тајм“, редовно ја покажува јавно својата љубов кон долгогодишната девојка – ракоментарката Андреа Белеска.

Тој овој пат, имаше убава причина за да објави фотографија со саканата, а поводот беше петгодишнината од нивната врска.

фото:мартин филиповски/инстаграм

-Пред 5 години Андреа Белеска ме сретна мене и не зажали ххаха, да ни се множат мац кисс, пишува мартин во описот на објавата која ја сподели на своите профили на социјалните мрежи.

Ова беше сосема доволно за да почнат да се редат честитки да им се множат годините заедно, но и осамнаа симбоили од свршенички прстен, сакајќи да го потсетат Мартин дека му е време за чекор понатаму.

фото:мартин филиповски/инстаграм

Инаку, нивната врска успева да функционира и на далечина, бидејќи Андреа моментално игра за шведски женски ракометен клуб, а кога има време доаѓа во Скопје.

фото:мартин филиповски/инстаграм

Таа е доста успешна во својата спортска кариера и честопати е прогласувана за најдобар играч во тимот.

Останати вести од Радио Милева