Радио Милева
отворена и искрена

Мартија Станојковиќ за прв пат јавно „отвори душа“ за љубовната врска со Дарко Чурлинов: Пејачката „паднала“ на добрата душа на фудбалерот (ВИДЕО)

Мартија Станојковиќ за прв пат јавно „отвори душа“ за љубовната врска со Дарко Чурлинов: Пејачката „паднала“ на добрата душа на фудбалерот (ВИДЕО)

Младата македонска поп пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од нашите најдобри млади фудбалери, Дарко Чурлинов. Неодамна една од блиските другарки на пејачката објави фотографија каде што двајцата сочно се бакнуваат, порталите ја пренесоа и со тоа целата приказна за љубовната романса на пејачката и фудбалерот излезе во јавност.

Македонскиот фудбалер во август потпиша четиригодишен договор со англиски „Барнли“, клуб од островскиот „Чемпионшип“  за кој Чурчинов настапува, а  Мартија за прв пат по сите написи, сега  искрено и отворено проговори за новото момче.

За  врската со македонскиот фудбалски репрезентативец, за тоа како ја освоил и на што „паднала“ пејачката, за пријателството со Антониа и нејзиното бившо момче Иван, за нејзината улога во нивното раскинување, за тоа каква и беше годината што изминува и плановите во 2023-тата…  Мартија  јавно „отвори душа“во естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“.

Погледнете го разговорот во видеото (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Радио Милева