Радио Милева
Неуморна позерка

Мартија Станојковиќ наполни 18 години, па се тетовираше со две тетоважи (фото)

Мартија Станојковиќ наполни 18 години, па се тетовираше со две тетоважи (фото)

Младата поп-пејачка од Куманово која стана позната преку музичкото шоу „Пинкови ѕвздички“, Мартија Станојковиќ, како да порасна преку ноќ.

Таа неодамна го прослави полнолетството, а со полни 18 години сега е поослободна во своите одлуки и постапки.

Во домашните медиуми често се пишува за провокаивниот стил кој Мартија почна да го негува, но сепак во умерена доза која и прилега. На нејзиниот профил на Инстаграм непрестано остамнуваат нови фотографии каде Мартија позира во која поза што ќе и текне, а и ќе се бендиса во истата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

А такви каде самата си се допаѓа и на нејзините следбеници, има многу.

Нови модни комбинации и нови локации за фотографирање, Мартија едноставно е неуморна позерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

На едни од најновите фотографии носи сн син топ од кој сакаше да ги покаже новите тетоважи.

Очигледно по полнолетството, таа стави не една, туку две тетоважи кои се симболи. Едната по рбетот, а другата на раката.

Мама и тато очигледно дозволиле, а Мартија ужива во младоста и енергијата што блика од неа.

фото:Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Останати вести од Радио Милева