Радио Милева

Мартија Станојковиќ ја споредија со српската старлета Станија, а таа имаше неочекувана реакција (фото)

Мартија Станојковиќ ја споредија со српската старлета Станија, а таа имаше неочекувана реакција (фото)
фото:мартија станојковиќ/инстаграм

Младата македонска пејачка од Куманово која повеќето се уште ја нарекуваат малото девојче од „Ѕвездичките на Пинк“, веќе е голема девојка која плени со својата појава.

Изминатиот период Матија доста се промени физички, па некои тешко би рекле дека станува збор за истата личност. Мартија како и сите млади е активен корисник на Инсатграм каде е отворена за комуникација и со обожавателите кои имаат доста прашалници за неа.

 

View this post on Instagram

 

👄

A post shared by Martija Stanojkovic (@martijastanojkovic) on


Овој пат, токму поради променетиот имиџ и впечатливата шминка која ја користи, се посомневаа и ја прашаа дали на неа се’ на неа е природно или има некакви естетски корекции.

Таа избра да одговори на она прашање и катергорично потври дека се’ на неа е онакво какво што го дала мајката природа.

фото:мартија станојковиќ/инсатаграм/принтскрин

Потоа следедеше и една костатација од следбеник дека Мартија наликува на српската старлета и ријалити учесничка Станија Добројевиќ, на што нашата млада пејачка имаше интересна реакција.

фото:станија добројевиќ/принтскрин/инсатграм

„Не гледам разлика“, напиша Мартија дополнувајќи со емотикон кој се смее.

фото:мартија станојковиќ/инсатаграм/принтскрин

Покрај оние прашања и одговори поврзани за изгледот, младата кумановка откри и дека наскоро ќе има свој филтер на Инстаграм, но и дека подготвува нова песна која треба да излезе наскоро.

Останати вести од Радио Милева