Радио Милева
провокација за компарација

Мартија фановите прво ја споредија со Станија, а сега до душа, самата се облече налик на Карлеуша (ФОТО)

Мартија фановите прво ја споредија со Станија, а сега до душа, самата се облече налик на Карлеуша (ФОТО)

Некогаш слатка мала, денес младата и талентирана пејачка, Мартија Станојковиќ блесна во  регионалното музичко талент шоу „Пинкови ѕвезди“ каде што со својот глас успеа да го освои и жирито и публиката.

Со текот на годините, како напредуваше со возраста, напредуваше и со гласот ама и со стасот, па од слатко мало девојче, Мартија полека прераснува во вистинска убавица.

Речиси секојдневно активна на социјалните мрежи, младата кумановка неретко споделува прилично слободни фотографии, на кои го покажаува сиот свој телесен раскош, за што едни ја критикуваат, други фалат и одобруваат, но секако сите се едногласни дека Мартија е навистина добра партија.  Младата тинејџерка изгледа секогаш стокмена дотерана, средена, па дури и кога е без мејкап на себе, малата сирена знае со својот изглед да заведе, а неретко и провоцира кога позира…

„Јас правам нешто што е пријатно и се чувствувам пријатно во тоа. Реално, да погледнете што позираат девојките на моја возраст, јас сепак сум јавна личност. И јас кога ќе објавам мислам дека е покоректно, а не објавувам нешто што е „too much“. Да не сум јавна личност, а изгледам како што изгледам, истото би го направила“- изјави неодамна Мартија во една емисија, а на споредбата со српската старлета Станија, таа луцидно одговори: „Не гледам некоја разлика“.

Една од вечерите во викендов што измина, Мартија го искористи за излегување провод и забава, што е својствено за нејзината возраст и генерација. Изборот на аутфитот особено интересен и провокативен.

Долг црн фустан до глуждови, горе на прерамки, со деколте од двете страни: и оздола и озгора! Нешто што во многу нешта наликува што претходно го облече не Станија, туку  српската поп-фолк дива – Јелена Карлеуша.

Моделот ист или речиси ист, само различна боја. Карлеуша до душа покрај природната дарба на себе има и баеги естетска надградба, за разлика од нашата Мартија, која и покрај изборот на ист стил и овој пат и тоа како има што да покаже од својот природен сексапил.

Особено провакативен е пределот на деколтето, кое иако не е од габаритот на „белградската мала од скандала“, доволно е предизвикувачко и примамливо и кај нашата мала и она што природата и го дала.

А, Мартија тоа знае како да го истакне, потенцира и покаже, да биде доволно привлечна и заводлива, без да биде нападна и вулгарна.

И однапред и одзади, младата кумановка има со што да се пофали. Патем, Мартија е речиси три пати помлада од Карлеуша, па на неа допрва ќе има што да се види и од неа што да се слуша.

Засега момчињата можат само да плакнат очи и визуелно да уживаат во телесниот раскош на младата пејачка, иако далеку од тоа дека секоја надеж за нив е загубена, и покрај тоа што Мартија јавно изјави дека моментално е заљубена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Фото: Инстаграм принтскрин/martijastanojkovic/karleusastar

Останати вести од Радио Милева