Радио Милева
им цвета љубовта

Марта Савиќ и Миле Китиќ заедно во јавноста: Пејачката откри за што се расправаат, а тој веднаш реагираше! (фото)

Марта Савиќ и Миле Китиќ заедно во јавноста: Пејачката откри за што се расправаат, а тој веднаш реагираше! (фото)

Пејачот Миле Китиќ и неговата сопруга, пејачката Марта Савиќ беа на концертот на Зорица Брунцлик.

Ова е вистинско изненадување за јавноста, оваа легендарна двојка ретко ја гледаме заедно во  јавност, бидејќи Марта живее во семејна вила во Доминиканската Република.

„Секогаш сме заедно, вечерва тој работеше, а јас уживав. Беше прекрасно, Зорица е една од моите омилени пејачки, научив многу од неа“- вели Марта.

„Само ме критикува, воопшто не ги фали моите добри потези, само критики“ – додава Миле.

„Го критикувам затоа што секогаш сака да биде опуштен и духовит, не сака никакви прашања, па често кажува нешто што не треба или што не е. А потоа ми вели „Не гледај што реков“, низ смеа рече Марта во емисијата „Премиера“.

Фото:Принтскрин/Премиејера

 

 

Останати вести од Радио Милева