Радио Милева
Се наврати низ времето

Марта Савиќ го „фатила“ Миле Китиќ во незгодна ситуација

Марта Савиќ го „фатила“ Миле Китиќ во незгодна ситуација

Над триесет години Миле Китиќ е во брак со колешката Марта Савиќ со која ја има ќерката Елена, исто така пејачка, а не помина ниту еден месец откако таблоидите и порталите не зборуваа за неговата природа на заводник.

Миле Китиќ ја изневерил Марта Савиќ е редовна вест на жолтиот печат, но досега само се шпекулираше за таа страна на пејачот.

Пред неколку дена, во интервју што го даде за Свет, тој призна дека со сопругата се однесувал како млад човек, но и дека еднаш таа дури го фатила во неволја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marta Savic (@marta_savic_official)

– Беше одамна во Босна, не знам ни дали беше родена Елена. И сега некое друштво зад сцената, една девојка ги извади гаќичките од чантата. Откако ќе се напијам малку, од забава ги ставам на глава и им велам да сликаат. И тогаш Марта влезе и виде – рече Миле, а потоа во истиот разговор откри дека нема да има ништо доколку сопругата сепак го изневери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marta Savic (@marta_savic_official)

– Ако ја изневеруваа, нека ме изневерува мене. Ако грешам, ќе изневерам. Но, ништо од тоа не е важно. Ние сме во тие години и толку сме заедно што навистина нема потреба. Ако треба, ќе се качам во авион и ќе одам во Доминиканска Република, каде што Марта го поминува поголемиот дел од годината и каде што купив пентхаус, па нема потреба да изневерувам. Неодамна жена ми се врати, по седум, осум месеци – се пошегува за самиот крај на фолкерот.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева