Радио Милева
Жестоко

Марко Ѓедовиќ го разврза јазикот: Остро ги коментираше најпопуларните учесници во Задруга, а истакна и кој е неговиот фаворит (фото)

Марко Ѓедовиќ го разврза јазикот: Остро ги коментираше најпопуларните учесници во Задруга, а истакна и кој е неговиот фаворит (фото)

Новинарот Марко Ѓедовиќ  гостуваше во емисија на телевизија Ред со Ана Радуловиќ и Стефан Милошевиќ Панда. Познат по остриот јазик, Марко Ѓедовиќ во емисијата „Питам за друга“ разоткри многу задругари.

Ѓедовиќ, како и секогаш, беше остар, ги коментираше сегашните задруги, но и се закачи со некои од нив.

–  Врска немаат од животот, сакам да го скршам тој екран, па да ги прашам некои од нив  од каде паднале, дали знаат што се случува. Некои коментари ми се чудни, чудни мисли, не се храбри. Поединечно учесниците се совршени, во функционирањето на приказните се совршени. И сега мислам на некои што коментираат, мислам на Лепо Миќа, на Зорица што коментира па запира. Мица има свое реално шоу. Луѓето не го разбираат и подобро е да не го разбираат – рече Ѓедовиќ.

Тој ги коментираше моментално најпопуларните учесници Маја Маринковиќ, Филип Цар и Билал Брајловиќ.Марко истакна дека Билал е виновен за се што му се случува со Маја.

Тој знаеше која е Маја, знае колку е часот – изјавил Ѓедовиќ.

Дали Маја и Билал се заљубени – праша Ана.

Искрено не ми изгледаа заљубени, а сега и ме влечат во таа насока. Има нешто помеѓу Каро и Маја, некоја нова атракција, но се надевам дека нема да се оствари.

 

Фото:Принтскрин/Ред ТВ/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева