Радио Милева

Марк од „Брза кујна“ доби замена: Еве кој е неговиот наследник! (фото)

Марк од „Брза кујна“ доби замена: Еве кој е неговиот наследник! (фото)

Секој работен ден на Сител телевизија имате прилика да го гледате кулинарското шоу „Брза кујна“ во кое се подготвуваат разновидни јадења.

Марк и Никола секоја емисија пред широкиот аудиториум заедно со натпреварувачите прават специјалитети.

Водителката  Александра Илиевска придружена од врвните готвачи Марк и Никола прават навистина емисија која го задржува вниманието на гледачите. А двајцата готвачи секогаш се придружени од страна на учесници кои си пријавиле и заедно готват и се натпреваруваат.

Откако двата тима ќе направат некое јадење публиката треба да одбере кој победил дали тимот на „Доматите“ или тимот на „Пиперките“.

А овојпат водителката на својот Инстаграм профил објави дека Марк доби замина и објави фотографија на која е Марк со едно младо момче кое му помага во кујна. Сигруни сме дека тие одлично соработуале како тим и направиле вкусен специјалитет.

Александра порача дека секоја ден може да ја гледате нејзината емисија на Сител телевизија во 17:00 часот.

фото:принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева