Радио Милева

Марјана Станојковска во проѕирен фустан и висок шлиц е позгодна и од „7ца на Лото“ (фото)

Марјана Станојковска во проѕирен фустан и висок шлиц е позгодна и од „7ца на Лото“ (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Згодна, атркативна, харизматична, шармантна, професионална…..се некои од епитетите кои може да и ги дадеме на македонската водителка Марјана Станојковска.

Марјана е една од најактивните и најангажираните водителки, па ако не ја гледаме да го води „Лото“, тогаш може да ја видиме во разни други водителски ангажмани.

фото: принтскрин/инстаграм

Водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ…

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите, но само еден и го освои срцето.

На водителката на „Лото“ што и да облече, долга тоалета, краток фустан, бикини, фармерки, тренерки, одличино и стои, изгледа убаво, згодно, атрактивно.

фото: принтскрин/инстаграм

Овој пат, Станојковска на „Инстаграм стори“ сподели фотка на која е во долг проѕирен фустан со висок шлиц, а во вниманието беше нејзината разголена нога.

фото: инстаграм

И вака таа изгледа секси и позгодно од „7ца на лото“, а веруваме дека во пораките на Инса добила бројни комплименти за нејзиниот изглед.

Останати вести од Радио Милева