Радио Милева

Maрјана Станојковска во елегантни модни комбинации е подобра од „седумка на Лото“ (фото)

Maрјана Станојковска во елегантни модни комбинации  е подобра од „седумка на Лото“ (фото)

Викендов во Штип се одржа триесет и третото издание на најреномираниот музички фестивал „Макфест“.

Водителка на сите три вечери беше добро познатото лице на македонските ТВ екрани, Марјана Станојковска.

За првата вечер, Марјана се одлучи за долг фустан кој одлично и стоеше на нејзината фигура.

За втората полуфинална вечер, Марјана повторно се одлучи за долг фустан со тиркизна боја во кој го покажа своето витко тело.

И за самото финале, Марјана исто така облече елегатна модна комбинација, а дефинитивно водителката не знае за модна утка.

Оваа година на Макфест победи младата пејачка Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели никогаш“.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева