Радио Милева
долга, бујна, впечатлива

Марјана Станојковска со гордост го истакнува највештачкото на себе и нема намера тоа да го крие (фото)

Марјана Станојковска со гордост го истакнува највештачкото на себе и нема намера тоа да го крие (фото)

Убава, стројна, маркантна, секогаш забележлива со својот сексапил и атрактивност каде и да се појави. Марјана Станојковска е пример за негувана жена која секогаш е во полн сјај, независно дали ја гледате на телевизија или непосредно ќе ја сретнете на улица.

Денешните трендови за убавина нудат разно разна естетика која може да направи драстични промени.

Една од поактуелните со години наназад е надградбата на коса од природно влакно, која дава ефект како да е вистински израсната од коренот. Не чини евтино, но бидјќи косата е украсот кај една жена, дамите воопшто не се штедат да платат за вакво разубавување и фризура која со гордот ќе ја носат.

Познатите особено ја користат оваа фризерска техника, а меѓу многуте кои јавно кажуваат дека ја надградиле својата коса е и Марјана Стнојковска. Поголги или покуси премени, секогаш долга и впечатлива, но и пуштена, права или кадрава.

Овој пат, сакаше да се пофали со делото на оние кои направија нејзината коса да изгледа убаво, па ја размавта мрдајќи лево десно со главата за уште поуабаво да се види.


Елена Стефановска, Александра Накова, Александра Јанева и уштемногу во редот на познатите дами од јавниот свет кои со гордост го покажуваат она што„ не е нивно“.

фото:Инстаграм принтскрин/Марјана Станојковска

Останати вести од Радио Милева