Радио Милева
привлекување пари

Марина Вишковиќ проговори за парите, а со советите сите ги изненади (фото)

Марина Вишковиќ проговори за парите, а со советите сите ги изненади (фото)

Пејачката Марина Вишковиќ е многу активна на своите социјални мрежи преку кои често разговара со обожавателите, а сега решила да им помогне на своите следбеници да заработат.

Имено, таа на шега ја сподели со нив техниката на „привлекување пари“ и со тоа предизвика многу реакции.

– Денеска ќе бидам вашиот животен тренер, ќе направиме медитација која ќе ви биде корисна на сите вас, а мене ќе ми биде најкорисна во моментов. Повторете: Сакам пари, сакам пари, парите се добри. Пари ми доаѓаат од секаде, парите ми се поклонуваат, пари паѓаат од небото. Се будам, парите се насекаде околу мене’ – изјавила пејачката.

Сепак, нејзината колешка и открила дека направила сè што е погрешно бидејќи не го употребила соодветниот збор.

-Не ми се верува дека погрешив на најважното, направив демонстрација за пари, а „пара испари“. Значи ми требаат евра, отсега ќе го користам тој збор. Еврата ми доаѓаат, еврата се овде. Само евра гледам, евра во џебот, евра во чантата, евра во гардеробата. Еврата ми се во кујна, еврата ме сакаат – се поправи Вишковиќ.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Марина Вишковиќ

Останати вести од Радио Милева