Радио Милева
ја сака самотијата...

Марина Вишковиќ откри зошто не се омажила: „Многу страдав поради љубовта“ (фото)

Марина Вишковиќ откри зошто не се омажила: „Многу страдав поради љубовта“ (фото)

Пејачката Марина Вишковиќ неодамна откри дека не е во врска со бизнисменот со кој ја поврзуваа и дека е сама, а сега изјави и дека ја сака самотијата.

“Решив да бидам сингл, но ќе видиме дали ќе остане така! Секогаш има непредвидени ситуации кои се случуваат. Почесто се случува моите пријатели да добијат  од некој броеви на моите настапи отколку јас! Можеби тие се плашат од мене, јас сум опасна жена… И да се плашат, рече Марина низ насмевка и откри дали конечно би сакала да го запознае идеалниот маж.

“Би сакала да имам топка за да видам што ќе се случи со мене, но некако верувам дека сами си го создаваме животот по наши одлуки. Досега можев да се омажам пет пати, но не сакав! Се разбира, „Не ми е жал што не се омажив, никогаш не ми беше премногу важно, да ми беше важно ќе се случеше. Љубовта не е нешто што ме окупира и што ми е потребно за да бидам среќна. Се чувствувам добро. Секој следен чекор треба да биде паметен“, смета пејачката која откри и дали е измамена.

„Па, да. Имаше такви моменти, се се знае… Секогаш сум опуштена, но она што не сум го видела со свои очи, не можам да бидам сигурна дека е вистина. Не верувам во сите приказни, затоа што не сите луѓе имаат добра намера кога ти кажуваат такви работи.

“Многу страдав поради љубовта… Додуша, повеќе тие поради мене, отколку јас поради нив. Сега одам на Ибица да го испочитувам мојот нов летен хит, ќе се снајдам… рекла таа.

 

Фото:Принтскрин/Инстаграм/marina_viskovic_official

Останати вести од Радио Милева