Радио Милева
во битка за живот...

Марина Туцаковиќ во критична состојба: Има напади на гушење и не може да зборува… (ФОТО)

Марина Туцаковиќ во критична состојба: Има напади на гушење и не може да зборува… (ФОТО)

Марина Туцаковиќ, која со години се бори против злокобната и опака болест, се чувствува многу лошо, има гушење, а сето тоа во јавноста го објави нејзиниот син Милан Лаќа Радуловиќ. Сега се огласи  и неговиот татко, Фута Радуловиќ.

На бројот на Марина по повикот од новинарите денеска одговорил нејзиниот сопруг, кој во еден здив рекол:

„Марина не може да зборува, не се чувствува добро, не е добро. Ќе разговара со вас следниот пат“.

После тоа, зборувал и нејзиниот син Лаќа:

„Во моментов, не сум во ситуација да разговарам, ве молам разберете ме, разберете  не ни е лесно. Кога ќе можам да зборувам, ќе ви се јавам…“.

За крај кусо порачал: „Имајте само добри мисли“.

Фото: Инстаграм принтскрин/marina.tucakovic

Останати вести од Радио Милева