Радио Милева
како од времеплов

Марина Перазиќ видно ослабе, па сега изгледа како на почетокот на кариерата: „Уште по првото појавување ме прогласија за секс симбол, а јас со диплома градежен инженер?“ (ФОТО)

Марина Перазиќ видно ослабе, па сега изгледа како на почетокот на кариерата: „Уште по првото појавување ме прогласија за секс симбол, а јас со диплома градежен инженер?“ (ФОТО)

Цела поранешна Југославија уживаше во посебниот настап, полн со сексапил и песни кои тогаш и припаѓаа на групата „Денис и Денис“. Во тоа време изгледот на пејачката Марина Перазиќ беше светски и на таа убавина апсолутно никој не можеше да и одолее. Сексапилот беше синоним за нејзиното име, кое, како што подоцна тврдеше, на почетокот не ја импресионирало.

„Се појавив за прв пат во емисија, со воздишки ја испеав таа песна и наеднаш ме прогласија за секс симбол, а имав диплома на  градежен инженер?! Тоа на некој начин за мене беше своевидна навреда“ – изјави Марина, која на времето беше во списанието „Рок“ беше прогласена за најубава и најпопуларна пејачка.

Изгледот на Марина Перазиќ се менуваше со годините, што е нормално затоа што со годините доаѓаат и брчките, а после се и староста. Сепак, таа никогаш не дозволила да биде скршена.

Секогаш се грижеше за своето тело, одреден период беше дури и инструктор по јога, а и денес вежба многу упорно, иако по сопствено признание често водела голема битка со вишокот килограми.

Обожавателите на Марина ја следат на Инстаграм, а таму најдобро може да се види за каква промена сега станува збор. Видно ослабена, едноставно Марина изгледа како и некогаш, во најдобрите денови…

Атрактивна, згодна, привлечна сексапилна рускоса, за која времето како да се вратило наназад.

Таа сподели и објави од нејзиниот приватен живот кој беше многу бурен.

Домашните медиуми пишуваа за нејзината вонбрачна заедница со тапанарот на ЕКВ, Иван Феце Фирчи, со кој доби две ќерки и извесно време поради него се пресели во Њујорк.
Таму работела различни работи од чистење, до бебиситерка, менаџерка во кафеана, се со цел да го прехрани семејството. Кога семејството се распадна, таа и нејзините ќерки се спакуваа и се вратија во Загреб.

Фото: Инстаграм принтскрин/marinaperazic

Останати вести од Радио Милева