Радио Милева
не се грижи за синот?

Maрина Гагиќ: „Моето семејство го издржува нашиот син, Дарко не се гледа со него“

Maрина Гагиќ: „Моето семејство го издржува нашиот син, Дарко не се гледа со него“

Со денови се пишува за љубовниот живот на српскиот пејач Дарко Лазиќ.

Имено, тој неодамна обелодени дека повеќе не е во врска со Марина Гагиќ со која го има синот Алексиј.

Меѓутоа, Дарко изгледа не чекаше долго време за да и најде замена на Марина, па според пишувањата на српските медиуми тој има нова девојка – Барбара Бобак.

Неодамна, наводно синот на Марина и Дарко, Алексиј во една прилика Барбара ја нарекол „мамо“.

Сега овие пишувања ги прокоментира и самата екс партнерка на Дарко.

„Ако навистина тоа го изјавила, ќе мора да реагира Центарот за социјални работи. Ја видов нејзината изјава, го прашав Дарко дали тоа е точно, но тој не смее да ми одговори“, вели Марина за телеграф.рс и открива дека нејзините изјави може да влијат на психата на  малиот Алексиј.

„Мислам дека е срамота тоа што го изјавила, повторно велам, ќе ја пријавам во Центарот за социјални работи. Овие изјави може да бидат лоши за детската психа“, додава таа.

На прашањето дали е запознаена дека Барбара има контакт со нејзиниот син, Марина вели:

„Алексеј не го поминува времето ни со Дарко, ни со неа“.

Таа откри и кога пејачот последен пат го видел синот.

„Можеби пред 2,3 месеци кога последен пат беше кај него“.

Таа додава дека Лазиќ не и помага финасиски, туку нејзиниот син го издржува нејзиното семејство.

„Не, благодарение само на моето семејство на Алексиј ништо не му недостига“.

фото: Никола Томиќ/инстаграм/марина гагиќ/ барбара бобак/

 

Останати вести од Радио Милева