Радио Милева

Маријан Стојаноски и официјално е женет човек, а наскоро ќе стане и татко (фото)

Маријан Стојаноски и официјално е женет човек, а наскоро ќе стане и татко (фото)
фото:маријан стојаноски/фејсбук

Пандемијата од коронавирусот му ги расипа плановите за свадба на пејачот Маријан Стојаноски, кој кон крајот на минатата година се сврши со својата избраничка, охриѓанката Наташа Каранџулоска со која сега и официјално стапија во брак.

Вчера тие во Скопје по сите мерки и прописи поради коронавирусот, се потпишаа кај матичар и пред законот станаа маж и жена.

фото:маријан стојаноски/фејсбук

Од фотографиите кои Маријан ги објави на својот Фејсбук може да се види дека во нивниот живот наскоро ќе стане уште повозбудливо – ќе добијат бебе.

фото:маријан стојаноски/фејсбук

Невестата очигледно е кон крајот на бременоста, но полот на бебето засега е непознат.

фото:маријан стојаноски/фејсбук

Инаку, Маријан работи во Македонската опера и балет, а како што своевремено изјави во некои од домашните медиуми, неговата сакана и сега венчана сопруга, не сака многу да се експонира во јавноста.

Останати вести од Радио Милева