Радио Милева
принова

Маријан Стојаноски стана татко по вторпат, еве кое име го одбра за наследникот (фото)

Маријан Стојаноски стана татко по вторпат, еве кое име го одбра за наследникот (фото)

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски по вторпат стана татко, а убавата вест ја сподели на својот Фејсбук профил со пријателите и фановите.

Мама Наташа на свет донесе машко дете, а тато Маријан објави дека синот ќе се вика Петар.

-Добредојде синко Петар, напиша тој на Фејсбук.

Маријан и Наташа во јули минатата година станаа родители на ќерката Вероника.

Инаку Маријан и Наташа се во брак две години. Во јули годинава тие направија венчавка во црква и крштевка за ќерката. Тогаш објавија и дека го очекуваат второто дете.

Честитки.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева