Радио Милева
роденденски јубилеј

Марија Шериовиќ на полноќ упадна во домот на мајка си: Верица не сакаше да се слика неподготвена, но веќе бидна (фото)

Марија Шериовиќ на полноќ упадна во домот на мајка си: Верица не сакаше да се слика неподготвена, но веќе бидна (фото)
фото: инстаграм/марија шерифовиќ

Поп пејачката Марија Шерифовиќ на полноќ ја изненади својата мајка Верица Шерифовиќ за прва да ја бакне и да и го честита роденденот.

Мислеше на се’, па донесе свеќички и роденденска торта во Крагуевац, каде што живее Верица, а пејачката со следбениците на Инстаграм сподели фотографија на која се насмеани додека позираат со тортата.

– Не се надеваше дека ќе бидам тука на полноќ. те сакам повеќе од што можам да напишам.Среќен роденден, да си жива! П.с, сакаше да се пресоблече, но јас не и дозволив, пишува Марија во објавата.

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева