Радио Милева
без гламур и луксуз

Марија Шерифовиќ со емотивна порака го прослави својот 38. роденден (фото)

Марија Шерифовиќ со емотивна порака го прослави својот 38. роденден (фото)

Марија Шерифовиќ, го просави својот 38 роденден. Пејачката во оваа прилика објави фотографија на социјалната мрежа Инстаграм како позира со роденденска торта, а покрај фотографијата остави и силна порака.

– Храбро сакам, храбро работам, храбро верувам, грешам храбро, храбро се каам и храбро простувам. Ме чини се, но храбро ја плаќам и сметката. Ајде, Шеки. На половина пат сме! Фала на сите за честитките. Ве сака М – напиша Марија, а набрзо почнаа да се слеваат коментарите и честитките.

Марија во видеото кое го објави на својата инстаграм приказна, како и секогаш, не слави роденден, но нејзината мајка Верица секогаш подготвува торта и во исто време и ја носи.

“Нема ексклузивна прослава на мојот 38 роденден, освен торта, свеќи и мајка ми во 15:30 стандардно. Значи, се правам мртва. Лежам на софата, покриена со прекрасно ќебе и се чувствувам убаво“, рече таа во видеото.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Марија Шерифовиќ

Останати вести од Радио Милева