Радио Милева
Пресече

Марија Шерифовиќ се реши на драстичен чекор: Пејачката им даде црвен картон на многу луѓе околу себе

Марија Шерифовиќ се реши на драстичен чекор: Пејачката им даде црвен картон на многу луѓе околу себе

Марија Шерифовиќ откако ја откри својата сексуална ориенција и наклонетоста кон женскиот пол, го крие својот интимен живот како змиски нозе.
Со години е невозможно да се открие кое е нејзиното рамо за плачење, личноста која наутро се буди и и става насмевка на лицето, а во интервјуата, намерно или не, често избегнува да одговара на прашања за нејзиниот емотивен статус.

Често можевте да прочитате дека и самата пејачка, што во повеќето случаи не беше вистина, но само најблиските знаеја за кого изјавила љубов и со кого ја планира својата иднина. Додека од една страна го чуваше во тајност својот емотивен партнер, Марија Шерифовиќ од друга страна јавно го објави крај на работата со луѓето околу неа, што изненади многумина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Победничката на Евровизија 2007 се одлучила на овој потег бидејќи се работи за прекин на деловната соработка и нема никаква врска со нејзината приватност. Имено, Марија со години имала доверба во еден тим, но кога дошло време за нов албум и предизвици, решила да го промени тимот, за што ја информирала јавноста.

– Новите обврски и цели бараат бројни промени. Како и во секоја врска, вклучувајќи ја и професионалната, патеките се разминуваат. Сакам да ве информирам дека по шест години успешна соработка го продолжувам моето професионално патување со нови колеги и пред се менаџмент – напиша ѕвездата.

Марија Шерифовиќ со здрав, смирен тон ја прекина соработката, а доказ за тоа е тоа што се заблагодари на стариот тим за безрезервната поддршка и на самиот крај во продолжението на пораката додаде срце.
Времето ќе покаже дали новата соработка на пејачката ќе и донесе успех како и претходната.

фото:Инстаграм/Марија Шеривовиќ

Останати вести од Радио Милева