Радио Милева
„Се борев многу“

Марија Шерифовиќ проговори за љубовниот живот: „Премногу ме изневеруваа“

Марија Шерифовиќ проговори за љубовниот живот: „Премногу ме изневеруваа“

Многу малку се знае за емотивниот живот на популарната српска пејачка Марија Шерифовиќ, а доста често осамнуваат и бројни шпекулации кога се нејзините љубовни врски во прашање. Марија важи за шармантна жена и покрај тоа не успеала да зачува никаква романса. Таа еднаш зборуваше за „Стори“ за причините за тоа.

Шерифовиќ признала дека врската која најчесто доведувала до распаѓање била тоа што не им била верна на партнерите, а открила и дека понекогаш ја изневерувале, со што тешко се справувала.
– Дури и премногу ме изневеруваа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Се борев многу потешко со тоа. Тоа е страшно предавство од овој вид. Сè повеќе сфаќам дека поентата е да се биде во хармонија со саканата личност.

Остатокот може да се купи. Игрите кои предизвикуваат љубомора со годините ми се сè помалку сочувствителни. Јас сум посесивна личност, во тие ситуации можам да реагирам бурно и нималку пријатно – истакна таа за споменатиот српски медиум.

Инаку, извесен период се шпекулираше дека Марија е во врска со победничката на „Гранд“, Џејла Рамовиќ за што и двете негираа.

Останати вести од Радио Милева