Радио Милева
Незгодни прашања

Марија Шерифовиќ открива дека пред секој концерт има дијареа, а на оваа пејачка и порача дека е ѓубре

Марија Шерифовиќ открива дека пред секој концерт има дијареа, а на оваа пејачка и порача дека е ѓубре

Пејачката Марија Шерифовиќ се појави во една емисија, каде прашања и поставуваше нејзината добра пријателка Јована Пајиќ.

– Што те мачи пред секој концерт? Кажете им на луѓето да разберат дека не сте од камен – рече Јована Пајиќ.

– Што си ти Јована, ѓубре! Имам дијареа пред секој концерт, навистина! Еднаш мојот концерт беше толку доцна, беше проблем, бендот го свиреше воведот, тој вовед траеше многу долго… – рече Марија.

– Дали никогаш стана некогаш? – праша пејачката која неодамна се разведе од Сале Тропико.

-Никогаш не стана некогаш, прашањето нема смисла, тоа се лични работи.

Водителката за време на емисијата ја праша Марија со кој збор би го опишала нејзиниот љубовен живот, а таа рекла „Катастрофа“.

фото:принтскрин Пинк

Останати вести од Радио Милева