Радио Милева
приказни од зад сцената

Марија Шерифовиќ: „Мој БМВ, прости што те повредив“ (ВИДЕО)

Марија Шерифовиќ: „Мој БМВ, прости што те повредив“ (ВИДЕО)

Таа е една од ретките јавни личности која ја интригира јавноста каде и да се појави. Не постои човек кој не ја сака нејзината непосредност, нејзиното чувство за правда, смислата за хумор и нејзиниот талент за музика.  Освен што умее да ве расплаче со нејзините балади, таа е махер и да ве насмее.

Духовита, искрена и чесна, е впечатокот кој го добивате доколку разговарате со неа. Понекогаш дрска и без влакна на јазикот, вели дека животот е премногу краток за било што да премолчува и да биде она што не е.
После 4 години, Марија Шерифовиќ повторно на гости во Скопје, но и во најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“ (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Радио Милева