Радио Милева
вистински хаос

Марија Шерифовиќ го нарече кандидатот „невоспитан“: Скандал во “Ѕвездите на Гранд“, пејачката ја навреди и колешката! (ФОТО)

Марија Шерифовиќ го нарече кандидатот „невоспитан“: Скандал во “Ѕвездите на Гранд“, пејачката ја навреди и колешката! (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ направи вистински хаос во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ кога на еден кандидат му рекла дека е „невоспитан“, а во таа прилика  се повикала  и на неговата  менторка.

Натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“ е при крај и се ближи полуфиналето, а натпреварувачите се сè, подобри, но има и поголем притисок.

Марија Шерифовиќ збесна бидејќи не и се допадна како еден од кандидатите ја пее песната, па почна да ја фаќа хистерија:

– Вакви давајте за полуфинале. Сега се бираат песни што знаете да ги пеете во 3 часот наутро,  да ве разбуди  3,4, пеј! –  Марија била револтирана  на еден од настапите.

Тензијата растеше, а еден кандидат со неговото однесување ја  полуде Шерифовиќ.

„Колку пати менторката  на овој невоспитан  кандидат му кажа…“ – почнала таа да објаснува, прекинувајќи ја натпреварувачот кој се правдал дека не е непристоен, а потоа се вклучила и менторката.

– Јас сум негов ментор, не сум му мајка – јасна беше Ѓуришиќ.

Фото:Принтскрин/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева