Радио Милева
со многу енергија

Марија Шерифовиќ доживеала несреќа: Пејачката повредена, одржа концерт (фото)

Марија Шерифовиќ доживеала несреќа: Пејачката повредена, одржа концерт (фото)

Марија Шерифовиќ одржа уште еден во низата концерти за паметење. Овој пат таа настапи во Зрењанин, во Трг Слободе, каде собра многубројна публика.

Она што не можеше да остане незабележано е гипсот на левата рака на пејачката, односно повредата, но која не ја спречи непречено и со голема енергија да испее на овој концерт.

Кога станува збор за самата повреда, Марија откри за што се работи и како завршила во гипс. Имено, таа и помагала на мајка си Верица да ја среди куќата, кога и се случила незгодата.

– Мајсторишав со Вера во станот и го повредив зглобот. Всушност, сфатив дека не треба да носам ништо друго освен микрофон – низ насмевка изјави Марија за “Гранд онлајн“.

Фото:принтскрин/Интаграм/Марија Шерифовиќ/Драган Кадиќ

Останати вести од Радио Милева