Радио Милева
заобиколи

Марија Шерифовиќ проговори за разводот на Сале Тропико и Јована, како и за тоа дека таа е причината (фото)

Марија Шерифовиќ проговори за разводот на Сале Тропико и Јована, како и за тоа дека таа е причината (фото)

Долго време се шпекулираше дека пејачката Марија Шерифовиќ е виновна за раскинувањето на Сале Тропико и Јована која е многу блиска пријателка со Марија.

– Јас го немам тој проблем, што било, ќе биде. Ништо никогаш не влијае на дружењето. Ако сум вреќа за удирање, тогаш ми е жал за тие луѓе. Таа не е единствената, има голем број на фантастични луѓе. Жал ми е, бидејќи тие луѓе трпат штета – изјави Марија во емисијата „Амиџи шоу“.

– Можете ли тогаш слободно да одите и да се дружите? Дали тоа влијае – праша Огњен.

– Ако морам да живеам живот што ќе ми го диктира било кој, вклучително и медиумите, тогаш морам да одам да градам згради – додала Марија.

Да потсетиме, Марија и Јована беа премногу блиски, а доказ за тоа е и фотографијата направена од репортерот на Курир.рс Фотографијата е направена во градот на љубовта, а двајцата заедно го поминувале времето во шопинг.

фото: АТА Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева