Радио Милева
не сака проблеми

Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот ги коментираше колегите, па нагласи: „Не се дружам со нив“

Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот ги коментираше колегите, па нагласи: „Не се дружам со нив“

Марија Шерифовиќ има само една пријателка од естрадата.

Додека многу музичари тврдат дека на сцената се можни пријателства, Марија Шерифовиќ не верува во тоа. Таа истакна дека освен Јована Пајиќ, меѓу колегите нема пријатели.

– Немам сериозни пријателства на сцената затоа што сум сигурна дека може да има проблеми. Ги почитувам сите колеги, имам фантастичен однос, но ако се дружиме и одмориме заедно, не. Имам четворица, пет луѓе околу мене и толку – изјави Марија во емисијата „Амиџи шоу“.

Ианку,српските медиуми шпекулираа дека Марија наводно била причината за крајот на Бракот на Јована Пајиќ и Сале Тропико, но деновиве Шерифовиќ кажа дека тие се само пријателки, а кој што сака нека верува во своето.

фото:Пинк принтскрин/Амиџи шоу/инстаграм

Останати вести од Радио Милева