Радио Милева
„Ѓаволот“ ноќва повторно е во градот... 

Марија Луиса Тодоровска во „порно преписка“: Фолкерката „сликовито“ им објасни на љубопитните Инстаграм следбенички, зошто се слика со „спуштени гаќички“(ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска во „порно преписка“: Фолкерката „сликовито“ им објасни на љубопитните Инстаграм следбенички, зошто се слика со „спуштени гаќички“(ФОТО)

Естрадната професија одамна стана „наука“ која не зависи само од хитовите, пеењето и вокалните способности. Напротив, за врвна популарност потребни се многу поинакви околности.

Социјалните мрежи и виралниот живот на естрадните уметници стана поважен и од самата суштина на она што им е примарна работа. Разголените фотографии на интимата, но  и „разголувањето на душата“ стана моќно оружје за билдање на популаноста, без оглед дали она што се гледа и пишува на социјалните мрежи, кореспондира со реалноста?! Ако таму те има толку колку што треба и онака како што воајерската публика сака, успехот ти е загарантиран и работата многу полесна, та немал(а) ниту една своја песна!

Таков естраден феномен е токму атрактивната битолчанка, фолк пејачката Марија Луиса Тодоровска! Секси „до болка“, провокативна „до коска“, Тодоровска е една од оние која најдобро умее како да го продаде она што и е телесен адут за да си го подигне рејтингот, а со тоа да си ја зголеми и густината на настапите, а Бога ми и качи цената на тезга!

До душа, неретко ваквата стратегија има свои маани и проблеми, ама Марија научила како да не се носи со секоја „хаварија“ што ќе и се случи при влегувањето во конфликт со дежурните критичари на социјалните межи. Последната таква објава на пејачката е уште еден жив доказ во низата, дека Марија не само што нема предрасуди при разголувањето, туку  и дека нема „влакна на јазикот“ при допишувањето со оние, на кои баш и не им е по волја, да ја видат гола!

Имено, Марија Луиса Тодоровска влезе во „порно преписка“, па „сликовито“ им објасни на љубопитните Инстаграм следбенички, зошто се слика со „спуштени гаќички“!?

Откако пејачката најпрвин постираше уште една разголена секси фотографија во провокативна поза, следеше коментар на приказните на нејзиниот Инстаграм:

„Ептен е ку*вински, стварно немаш ли осет ако бар имаш родители… Биди си пејачка пристојна, ова не ти личи.. освен на голотија“ – напишала една нејзина следбеничка, на што пејачката гласно прашувајќи се: „До кога бе и зошто ме следат вакви?“,  жестоко и брутално и возврати:

„Абе види срцка, не ти личи дами се мешаш у животот  и да ме следиш што правам јас, гледај си за себе… А иначе сликата ја ставив  за дечко ти или маж ти , што и да имаш, кога ќете е*е да има инспирација, пошто освен да се мешаш у туѓи животи за ништо не те бива.. Ај мрш сега“ – и се „истури“ фолкерката со „одбрани зборови“!

Недолго потоа фотографијата на Марија Луиса едноставно „исчезна“ од Инстаграм, по што пејачката се посомнева, па праша:

„Сите вие што ми ја пријавивте сликата Инстаграм да ми ја избрише, среќни сте во животот?“

Одговорт беше еднакво жесток како и нејзините пред тоа: „Да, најсреќни идио*ко“!

Сепак, малку потоа пејачката си ја врати фотографијата на својата Инстаграм страница на која таа стои и понатаму… И тоа со провокативен статус: „Ѓаволот ноќва повторно е во градот…“!

Прашање е само која следна ќе се осмели на ѓаволот „да му фрли темјан в лице“, откако „ѓаволот“ пак ќе се појави со разголено ци*е?

Фото: Инстаграм принтскрин/ luisa.todorovska

 

 

 

Останати вести од Радио Милева