Радио Милева
бакшиш иноватор

Марија Луиса Тодоровска кариерата ја гради со длабоко деколте и бујни гради, па за миг патентираше нов „бакшиш предизвик“: На гради да ти спијам, од гради да ти пијам ( ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска кариерата ја гради со длабоко деколте и бујни гради, па за миг патентираше нов „бакшиш предизвик“: На гради да ти спијам, од гради да ти пијам ( ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска, атракивна, сексапилна, згодна, бујна, провокативна…  но и поразлична од другите пејачки по многу нешта! Една од новите фолкерки иако не е нова на естрадата, која направи име откако од Битола  се пресели да живее и работи во македонската престолнина.

Патем, Марија Луиса е феномен заради тоа што без ниту една своја песна стана позната и популарна… Најмногу благодарение на социјалните мрежи и медиумите, но и на приватноста, своите постапки и однесувањето, облекувањето, изјавите… Елементи кои денес се исто толку важни за кариерата колку и пеењето, па и дури повеќе од тоа!

Дека нема проблеми со предрасудите битолската фолкерка покажа уште на почетокот на кариерата, кога иако „рамна како даска“ слободно споделуваше провокативни фотографии на соццијалните мрежи и личните профили. Подоцна поуларноста и „еруптираше“ со експлицитните снимки кои осамнаа на разни сајтови за ворасни, по што Марија го доби прекарот „македонска Северина“, па потоа разбирливо освен пеењето од неа логично беше и се очекуваше се’ поголем интензитет во разголувањето.

Кога веќе и ги пуштија видеото, фолкерката сфати дека сега му е мајката „со две раце да го зграпчи… моментот“ и добро да се продаде на естрадата. Секако, телесниот раскош го надогради со неколку естетски зафати, па Марија Луиса доби нови „филер“ усни и силиконски гради… А со нив и куп нови тезги и во Скопје и низ Македонија, а и надвор од неа!

Оттогаш наваму пејачката стана добар пример на естрадата, онаа домашната, како без ниту една своја песна, криерата се гради со длабоко деколте и бујни силиконски гради.

Патем сето тоа засилено и со редовно споделување на понекоја разголена или „пиштол гола“ фотографија,  или примамлива тату порака на најпосакуваното место, која за миг предизвикува знаете веќе каква реакција и порив за „жестока и жешка“ акција!

И на сето тоа доаѓа јаготката на шлагот… Моментот кога сета таа „инвестиција“ треба да ти се врати, а Марија Луиса очигледно и тоа како знае тоа добро да го наплати! На настапите и тезгите,  провокативниот, повеќе од секси аутфит е поделотворен од било кој хит.

И додека целата машка популација во кафеаната, клубот или дискотеката тешко дека може да ја гледа в очи, поскаувајќи си го во мислите оноа: „На гради да ти спијам…“, Марија Луиса Тодоровска  „секси до коска, прoвoкативна до болка“ „жнее“  бакшиш, зашто нејзиното присуство во твоја близина, самото те тера да и платиш… за исполнетата музичката желба!

Но, по се’ изгледа Марија тоа не ја задоволува, па пејачката за миг патентираше нов „бакшиш предизвик“ кој и самата сликовито го доловува…

Силиконските гради и длабокото деколте не само визуело, туку и практично можат да бидат корисни. Текила, ж’та, или некој „шот“,  изборот е ваш… Важно е да е… „hot“!

И ако досега она: „На гради да ти спијам…“ на многумина им беше само пуста желба, отсега: „Од гради да ти пијам…“ може да биде лесно остварлива и практична изведба.

Важно е само а гостинот како и бакшишот… да биде доволно пристоен!

Фото: Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

 

Останати вести од Радио Милева