Радио Милева
чупе за мажачка...

Марија Луиса Тодоровска е скарана со бидермаерот, ама затоа одлично и оди со ајварот: Пејачката со нова тактика како да привлече маж за женидба? (ФТО)

Марија Луиса Тодоровска е скарана со бидермаерот, ама затоа одлично и оди со ајварот: Пејачката со нова тактика како да привлече маж за женидба? (ФТО)

Марија Луиса Тодоровска  дефинитивно  е мајстор да го привлече вниманието на јавноста на себе и да се најде во центарот на збиднувањата, кои ако ги нема, умее и самата да ги исфабрикува.Така беше и овој пат кога пејачката беше гостинка на една свадбена веселба. Само што овој пат марија не пееше туку беше една од „сфаќите“, задно со нејзината мајка.

Стокмена и елегантна пејачката променила дури два фустана… Еден црвен за по невестата, другиот за свадбената веселба во кафеана. Дали запеа или беше само обична гостинка, Марија не кажа, ама затоа кажа и покажа нешто друго.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Luisa (@luisa.todorovska)

Дека Марија се’ уште не е мажена и не е некоја информација, зашто тоа го знаат и врапчињата… Патем, неодамна јавно откри и дека дури нема ни момче за сериозна врска. Токму затоа на секоја свадба што ќе се појави сите роднини, пријатели, познаници и останатите гости со нетрпение очекуваат да видат дали токму таа ќе го фати бидермаерот кога ќе дојде редот  невестата да го фрла меѓу немажените моми.

Арно ама, пејачката и овој пат сите ги разочара, зашто оддамна има поинакво искуство и се’ уште исто мислење за бидермаерот. Оти  бидермаерот и е фатен уште од 2018 година, ама оттогаш ништо не се случува, никој не ја запросува, па затоа во него повеќе не верува!

Дури во една прилика Марија Луиса Тодоровска заклучи дека или е толку малер или на секој нејзин фраер самата таа му личи на бидермаер… Зашто, сите што ја фатиле и биле со неа, после неа – се оженија!

Затоа, откако оддамна заклучи дека не е до бидермаерот, пејачката најде нова тактика како да ги привлече момчињата за женидба. А како поинаку, ако не како вредна домаќинка.

Почетокот на есента е време за зимниица, па затоа распеаната битолска убавица реши да превземе акција и поинакви мерки и да покаже дека умее да лупи печени пиперки…  Зашто Марија Луиса Тодоровска можеби е скарана со бидермаерот, ама затоа одлично и оди со ајварот!

Но, за да биде посекси и попривлечна, Марија Луиса во свечено мини фустанче и сандали во клечечка поза се фатила за работа, чисто за да покаже колку ја бива… И тоа за две нешта.

И за домаќинска подготовка на зимница, а и за инспирација за работа на оној што ќе реши да лупи со неа од каршија. Ем работата ќе тече како подмачкана, ем возбудата ќе стане толку голема, што нема шанси да не заврши со двојно задоволство. Од ајварот – прсти да излижеш, а и желбата на домаќинката што и е тетовирана под пупачето да и ја исполниш… меѓудругото!

После ова се наметнува само еден заклучок: Оној кој не сака вакво чупе за жена, или е несфатен или е… „обратен“!?

Фото: Инстаграм/luisa.todorovska

Останати вести од Радио Милева