Радио Милева
самокритична или самобендисана?

Марија Луиса сама на себе си мириса на неволја: „Зад секоја успешна жена не стои никој, кој „к“ ќе и е… или баш и така не е!?“ (ФОТО)

Марија Луиса сама на себе си мириса на неволја: „Зад секоја успешна жена не стои никој, кој „к“ ќе и е… или баш и така не е!?“ (ФОТО)

Македонскат фолкерка Марија Луиса Тодоровска е мошне самокритична.  Тоа и самата го признава, па дури и јавно го сподели во Инстаграм објава. И тоа не еднаш, туку многупати…

Скромна или самобендисана, Марија на пример нема проблеми да сподели фотографија и несредена, тукушто станата од спиење.

Особено ако спие како што има навика –  само по долна облека!

Штом се разбуди, по само еден поглед во огледало она што самата го признава докажува колку пејчката е самокритична:

„Што повеќе спијам толку помалку и пречам на околината“ – признава Марија, иако сите што ја познаваат  и не мислат дека е баш така така!

Впрочем, последива година- две, пејачката е се‚ попопуларна и поуспешна… А како што е познато зад секоја успешна жена стои… знаете веќе кој! Ама, фолкерката по се’ изгледа тука тотално ја утнала работата?!

Зашто она што на своите Инстаграм приказни го споделила, некако не кореспондира со реалноста…  Најмалку со  нејзината!

Впрочем, уште од времето на секс клипот со кој осамна во јавноста, Марија Луиса Тодоровска докажа дека: „Зад секоја успешна и задовол(е)на жена  стои… Потентен маж“!

Затоа пејачката штом ќе се разбуди, подобро е прво убаво да се расони, кафенце да се напие, а потоа  „мудри мисли“  да споделува… Во спротивно Марија единствено проклето е во право кога тврди дека… „Самата себе си мириса на неволја“!

Фото: Архива и Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

 

 

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева