Радио Милева
одличен критичар

Марија Килибарда за прв пат проговори за момчето: „Не кријам, заедно сме три години“ (фото)

Марија Килибарда за прв пат проговори за момчето: „Не кријам, заедно сме три години“ (фото)

Водителката Марија Килибарда за прв пат проговори за љубовта со Бранислав Вучелиќ. Како што истакнала таа, тој е нејзин најголем поддржувач, но и критичар.

Многу луѓе не видоа, само што можеби не сте биле на вистинското место. Заедно сме три години. Не го кријам, едноставно не е тип кој сака да оди низ градските случувања. Тој е мојата поддршка за сѐ. Поддршката на партнерот е една од најважните работи – откри водителката и додаде дека Бане е голем критичар кога е во прашање нејзиниот приватен бизнис.

– Никогаш не ме изневерува, тој е добар критичар. Не ме трга од дневниот ред, многу е внесен и вложува, ми значи затоа што ми е посветен – додала Марија.

Водителката истакнала дека вискито и е омилен пијалок.

– Имам многу омилени пијалоци. На прво место е водата, се разбира. Вискито е мојот втор омилен пијалок. Не сум некоја што не сака алкохол, мислам дека го консумирам убаво и умерено, не сме веќе деца, да пијам многу, да конзумирам секакви работи. Опкружена сум со луѓе кои сакаат да вкусуваат пијалоци со храна – изјавила Марија за „Телеграф“, а го спомнала и ноќниот живот.

– Немам елан за ноќен живот, ми помина. Можам да останам будна до пет часот наутро, но со мојот сакан,  да гледаме некој филмски маратон  во таа смисла јас сум ноќна птица – искрено одговорила Килибарда.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Марија Килибарда/ Немања Јовановиќ

Останати вести од Радио Милева