Радио Милева
домашен кетеринг

Мариија Шерифовиќ јадеше паштета во бизнис каласа во авион: Прекуокеански лет, намачкан на лепче (ФОТО)

Мариија Шерифовиќ јадеше паштета во бизнис каласа во авион: Прекуокеански лет, намачкан на лепче (ФОТО)
Пејачката Марија Шерифовиќ отпатува за Лос Анџелес, каде често престојува, а сега на својот нов блог покажа како изгледа нејзиниот лет.
Имено, таа со себе зеде паштета и леб, а на обожавателите им покажа како се засладувала во текот на летот. Марија леташе од Истанбул до Лос Анџелес, а во авионот покажа како се одвиваше патувањето. Меѓу другото, јадеше паштета во бизнис класата на авиолетот која ја понесе од дома.
И сега започнува спектаклот. Вистина е дека летам во бизнис класа, бидејќи имам разни ‘рбетни проблеми и не можам да седам 15 часа или подолго во неудобно седиште. И обично она што оди со деловната класа се шампањ, ракчиња, школки … И сето тоа е во ред. Но, овој пат нешто сосема друго ќе каснам! Паштета се јаде на летот! Никогаш не го потценувајте ова“ – рече пејачката.
Таа додаде дека од дома понела и здрав леб, но дека и недостигаат домати и јогурт.
Донесов здрав леб од дома. Реално, сакав да понесам и домат, но ми беше срам“ – рече Марија, па продолжи да ужива во домашениот кетеринг.

Останати вести од Радио Милева