Радио Милева

Мараја Кери го продаде свршеничкиот прстен вреден 10 милиони долари!

Мараја Кери го продаде свршеничкиот прстен вреден 10 милиони долари!
Generated by IJG JPEG Library

Пејачката Мараја Кери и нејзиниот некогашен свршеник Џејмс Пакер ја раскинаа нивната свршувачка, а Мараја не сакаше да го врати прстенот вреден 10 милиони долари, па сега одлучи да го продаде.

Парот ја раскина веридбата и ја откажа свадбата во 2016 година, а отогаш траеше спорот околу вредниот накит, пренесува „People“.

Кога ја раскиналаа свршувачката Пакер сакаше престнот да му биде вратен. Меѓутоа, Мараја не сакаше да го врати, дури и го носеше на некои јавни случувања.

Како што пишуваат странските таблоиди, наводно таа го продала за 2,7 милиони долари, но инсистирала златарот да потпише договор за тајност.

 

Останати вести од Радио Милева