Радио Милева
„софи мило“, милува од прва

Манекенката Софија Милошевиќ отвори свое модно ателје: Карлеуша и „Сењорита Милица“ дојдоа да и го увеличаат денот на модната кралица, а домаќинката ја погали Карлеуша по големата задница! (ФОТО)

Манекенката Софија Милошевиќ отвори свое модно ателје: Карлеуша и „Сењорита Милица“ дојдоа да и го увеличаат денот на модната кралица, а домаќинката ја погали Карлеуша по големата задница! (ФОТО)

Најпознатата и најзгодна српска манекенка и топ модел Софија Милошевиќ, откако  му падна во прегратките на фудбалскиот репрезентативец Лука Јовиќ и процветаа рози. Се омажи за него, остана бремена, му роди дете, а сега полека почна да и се враќа на кариерата која и досега успешно ја градеше.

Овој пат манекенката реши да го смени курсот и да му се посвети на креаторството, па во строгиот центар на Белград го отвори своето луксузно модно ателје за новиот бренд, „Софи Мило“.

Просторот навистина гламурозно среден и луксузно опремен, а отворањето онака како што доликува – на највисоко ниво со уважени гости од јавниот живот, од областа ма модата, естрадата…

Меѓу сите ѕвезди и два „авиона“… Јелена Карлеуша и нејзината колешка, „секси сењорита“, Милица Павловиќ. Кога им се приклучи и домаќинката, „авионите“  – станаа три. Која од која поубава, позгодна, поатрактивна, посексапилна, подотерана… Три пара долги нозе за „влажни погледи“, како излезени од едиторијалите на „Викторија сикрет“.

Откако и упатија честитки, се прошетаа, го разгледаа просторот, уважените гостинки земаа шампањско да се освежат и да наздрават.

Потоа Карлеуша и домаќинката излегоа на „балканот со поглед“ на свеж воздух и кус разговор во четири очи… Во еден момент откако раката на домаќинката тргна да се спушта, петте прсти на „модната кралица“ запрае на големата заоблена задница… на Карлеуша!

Погледот од кој застанува здивот, остана овековечен од фотообјективот… За да тргне работата!

Фото: Инстаграм принтскрин/#sofimilo

Останати вести од Радио Милева