Радио Милева
горда на нејзиниот изглед

Манекенката Софија Милошевиќ важи за една од најубавите дами, а еве од кого го наследила тоа (фото)

Манекенката Софија Милошевиќ важи за една од најубавите дами, а еве од кого го наследила тоа (фото)

Софија Милошевиќ важи за една од најубавите дами на јавната сцена, а многумина не знаат колку многу личи на својата мајка.

Имено, таа до пред три години беше непозната за јавноста, а сега Софија повторно ја објави на Инстаграм.

Софија во таа прилика истакна колку е горда на нејзиниот изглед бидејќи е во шестата деценија и ја пофали негата на лицето на нејзината мајка.

-Кожата на мама и како ја негува во шеесеттите, wow – напиша Софија.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Софија Милошевиќ

Останати вести од Радио Милева