Радио Милева
пресреќни

Манекенката и пејачот пред две години го изгубија бебето, а сега Џон Леџенд и Криси Тајген успеаја- им се роди трето дете (фото)

Манекенката и пејачот пред две години го изгубија бебето, а сега Џон Леџенд и Криси Тајген успеаја- им се роди трето дете (фото)

Во месец октомври 2020 година манекенката Криси Тајген го изгуби бебето во петтиот месец од бременоста.

Тогаш таа го растажи светот со преемотивните фотографии од болница од моментите кои беа трогателни и тешки. Но, тие времња кои никогаш нема да бидат заборавени останаа зад нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen)

Сега легендарниот пејач Џон Леџенд на концерт ѝ откри на публиката дека се породила неговата сопруга Криси Тајген.
Имено, пејачот ја потврди среќната вест само неколку часа по породувањето.

Крис успеал да изусти само неколку зборови.

– Нека е благословен овој ден – рекол тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen)

Пејачот додаде дека не спиел многу, но дека е полн со енергија иако дел од денот поминал во болница.

Да потсетиме дека Криси и Џон веќе ги имаат синот Мајлс и ќерката Луна.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева