Радио Милева
Мераци

Мама Сара Мејс му овозможи невидена уживанција на своето бебе, а и останатите мајки ќе посакаат вакво нешто за своето малечко (фото)

Мама Сара Мејс му овозможи невидена уживанција на своето бебе, а и останатите мајки ќе посакаат вакво нешто за своето малечко (фото)

Сара Мејс откако се породи стана ултра активна мајка и тоа со дуплирани обврски на две деца – малата Илина и бебнцето Кирил.

Секој од нив е во своја фаза од растењето и своите навики, а на бебето особено повеќе му треба мајка бидејќи цица и бара постојано да биде до неа.

Сара меѓу сите родителски обврски наоѓа време и за посета на салони за убавина и нега, а кога мама ужива, таа сака да уживаат и нејзините најмили.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Овој пат Кирил го однесоа во беби-спа центар каде бебенцето се почувствува како повторно да е во стомакот на мама.

Овој беби- спа третман е доста популарен и кај нас, а Сара и Диме решија да го пробаат за Кирил.

-Да ти е мерак да го гледаш како ужива, како се смее, абре мелем за очи и душа…. Слаткотија тешка. И масажа дека си доби на крај, епа не можам, тоа е, врвот на слаткотијата. Со занесување, со прчење, со се’.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

За бебешкото уживање да биде комплетно, пред спиење приказна му читаше дада Илина.

Вероуваме дека така сите среќни и задоволни имаа активен сон цела ноќ.

фото:Инстаграм/Сара Мејс/принтскрин

Останати вести од Радио Милева