Радио Милева
во прегратките на децата

Мала торта, голема љубов: Емина Јаховиќ покажа како го прослави 11-тиот роденден на Јавуз: „Ти си најдобар син“ (фото)

Мала торта, голема љубов: Емина Јаховиќ покажа како го прослави 11-тиот роденден на Јавуз: „Ти си најдобар син“ (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ е многу врзана за синовите Јаман и Јавуз, кои ги имаше во брак со колегата Мустафа Сандал.

Синовите на Емина Јаховиќ останаа со мајка си откако таа се разведе од поранешниот сопруг пред пет години, а сега покажа како го прославила 11-тиот роденден на Јавуз.

– Моето се, мојата безусловна љубов! Најдобриот син, најдобриот помлад брат, најдобриот братучед, најдобриот пријател! Господ да те благослови Јавушка! – напиша Емина на англиски на социјалните мрежи.

На фотографиите кои ги сподели со своите фанови, гледаме мала торта, миленик, цвеќиња, а Емина во прегратка со своите наследници, со што ги воодушеви сите оние кои ја следат.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева