Промотер

Макфестовската „Студени очи“ на Пепа Димитрова доби спот (видео)

Макфестовската „Студени очи“ на Пепа Димитрова доби спот (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Македонската пејачка Пепа Димитрова на неодамна одржаниот фестивал на забавни мелодии „Макфест 2020“ се претстави со песната „Студени очи“.

За да биде комплетна темата, Папа снимаше и видео спот кој го изработи Александар Пауновски, а фотографијата е на „2 С студио“.

 

View this post on Instagram

 

Ubavo chustvo na ispolnetost, “Makfest-2020”

A post shared by Пепа Димитрова (@pepadimitrovaofficial) on

Видеоматеријалот е снимен на неколку локации низ Македонија, а користен е олдтајмер Бјуик од 52-та година на приватен колекционер од Битола.

Инаку, автор на „Студени очи“ е Слободан Стојанов, додека текстот е на Игор Џамбазов.

Останати вести од Промотер